Psychoterapeutické poradenství


Co to je psychoterapeutické poradenství?

Psychoterapeutické poradenství je léčba psychologickými prostředky. Je založena vztahu plném důvěry a bezpečí. Nabízí nám možnost podívat se na kořeny našich psychických a někdy i fyzických problémů. Během poradenství můžeme nahlédnout na své problémy, uvidět je z jiné perspektivy, čím se postupně i změní i chování.

Díky psychoterapeutickému poradenství můžeme znovu objevit svou přirozenost, nalézt zdravé sebevědomí a vědomě se rozhodovat, vědomě si volit. Naučíte se vnímat své potřeby a potřeby druhých. 

Psychoterapie vychází z vědeckých poznatků o fungování lidské psychiky, o vědomé práci a  fungování našeho mozku. Je založena na vědomé práci s našimi emocemi, s naší osobností. Samotný proces psychoterapie je také zkoumán.



S čím vám mohu pomoci

Pomohu vám, abyste našli sami se, dostali se ke svému nitru. Chtěla bych, abyste ucítili, že váš život je hodnotný.

Pracuji s lidmi, kteří se ocitli v obtížných životních situacích, dlouhodobě se necítí dobře a chtějí změnu.

Pracuji s lidmi, kteří se potýkají z úzkostmi, nejde  se jim s nimi vypořádat.

Vždy respektuji klienta, jeho míru otevřenosti a individuální požadavky s nimiž přichází. Společně se díváme na  konkrétní problémové situace a analyzujeme je. 

Setkávám se s lidmi, kteří vnímají, že jsou vyčerpaní, přetížení a celkově jsou se svým životem a jeho směřováním nespokojení. 

Orientuji se v úzkostech různého druhu, umím rozeznat symptomy deprese, mám za sebou kurz práce s traumatem.

Mohu pomoci těm, kteří se cítí být dlouhodobě pod tlakem (v mateřství, při studiu, v rodině či zaměstnání).

Jsem zde pro ty, kteří ztratili smysl života, chybí jim smysl každodenních povinností a radostí.



Kdy je vhodná psychoterapie

  • v životě přihodí závažná událost

  • když jsou problémy ve vztazích 

  • když se dlouhodobě cítíte pod takem

  • když trápí nepřiměřené strachy, úzkosti

  • když dlouhodobě sužuje stres

  • když se vytratí radost ze života

  • když nevíte, jak dál

  • když chcete vnímat smyslupnost, dovedněji zvládat i chápat svůj život


Nabízím podporu, laskavost, pochopení a lidský i odborný pohled nezaujatého odborníka, vzdělaného v oblastech fungování lidské psychiky a práce s ní.

Velmi si vážím všech, kteří se rozhodnou přijít na konzultaci, kteří se chtějí proměnit svůj život. Jsem si totiž vědoma toho, že jde o náročnou cestu.


Průběh psychoterapie

První setkání si domluvíme po telefonu, viz. kontakt. Pokud se věnuji jinému klientovi, telefon nezvedám, ale zavolám nazpět, hned jak je to možné. Je možné mě i kontaktovat po sms, nebo přes formulář či mail.

Po několika sezeních (3-5) se klient rozhoduje zda chce v terapii dále pokračovat. Je důležité, aby si klient a terapeut “lidsky sedli”.

Po několika sezeních budeme terapeutické cíle rekapitulovat, obměňovat podle toho, jak bude probíhat proces a jak bude potřeba. 

Délka setkávání je individuální. Může to být jedna hodina i několik desítek.

Doporučuji, i z vlastní zkušenosti, dlouhodobou psychoterapeutickou podporu, díky, níž mohou vzniknout trvalé pozitivní změny v životě.

První konzultace:

Domluvíme si cíle spolupráce (během terapie je lze měnit), nastavíme jasná pravidla spolupráce. Já se budu snažit porozumět vašim potížím, poskládat si celkový obraz, zjistit, co vás trápí, s čím přicházíte. Někdy je velmi obtížné vysvětlit druhému své pocity problémy, proto se budu doptávat, abych zcela přesně porozuměla situaci


  Způsob mojí terapeutické práce:

  • Během terapie se neděje nic s čím klient nesouhlasí, co nechce.

  • Terapie probíhá podle potřeb a nastavení klienta, to je východisko mé práce.

  • Je pro mě důležité, by terapie vycházela z laskavého a bezpečného vztahu

  • Terapie jehodně postavena na rozhovoru, analýze vzorců chování a emocí a jejich uvědomování

  • V práci také využívám prvky arteterapie (v arteterapii se využívá výtvarná tvorba klienta jako prostředek k sebepoznání a k psychickému rozvoji), muzikoterapie (v muzikoterapii se využívá hudba jako prostředek k sebepoznání a k psychickému rozvoji), práci s dechem, řízenou relaxaci (klient podle pokynů uvolňuje jednotlivé části těla) a  řízenou imaginaci (klient pod vedením terapeuta pracuje s představami)



  • V případě potřeby mohou rodinní příslušníci přijít na konzultaci


  • Můj terapeutický přístup vychází z logoterapie a existenciální analýzy.



  • Mými osobními vzory jsou Viktor Emanuel Frankl, Irvin Yalom, Yoram Yovel, Morgan Scott, Bruce Perry,  Peck, Z. Matějíček, J. Langmeier

  • S klienty pracuji laskavě, s lidskostí, s porozuměním, citlivě, s úctou.


Logoterapie: logoterapii si lidé mohou splést s logopedií, ale není to totéž. Logoterapie je humanistický psychoterapeutický směr založený vídeňským neurologem a psychiatrem Viktorem Emanuelem Franklem. V. E. Frankl při zakládání tohoto směru vycházel se svých životních zkušeností, kdy on sám přežil koncetrační tabor, ale ztratil v něm celou svou rodinu. Vychází ze slova logos, což znamená smysl, v překladu tedy léčba smyslem.

Soustřeďuje se na individuální hledání smyslu lidské existence (v každodenním lidském konání stejně jako v utrpení). Pokud smysl v životě jedince chybí, může tato absence vést od životní nespokojenosti a frustraci až k existenciálnímu vakuu, k bezmocnosti, depresi, úzkostem. Logoterapie pomáhá najít východiska z této existenciální frustrace, pomáhá najít smysl lidského života v maličkostech, ze kterých se život skládá, stejně jako v situacích, které nás přesahují. 


Existenciální analýza: Franklovo pojetí Logoterapie systematizoval a rozšířil rakouský lékař, klinický psycholog a psychoterapeut Alfried Längle. Vytvořil z existenciální analýzy samostatný psychoterapeutický směr. Terapeutickým cílem existenciální analýzy je emocionálně volné prožívání a zaujímání postojů: tedy vlastní, vnitřně souhlasné, svobodné a zodpovědné zacházení se životem (se sebou samým a okolním světem).

  • Existenciální analýza a logoterapie: pracuje s úzkostmi, strachy, depresí, psychosomatickými nemocemii apod. Směřuje k existenci, kterou se rozumí smysluplný život, ve svobodě a zodpovědnosti. Staví na vnitřním prožití smysluplnosti. Není omezena jen na vnější požadavky smyslu, ale i na vnitřní prožití smysluplnosti. Základní metodou je fenomenologická analýza převážně verbálně vyvolaných procesů. 


Ceník

50 minut terapie stojí 700 kč


Platí se v hotovosti na místě

Je možné po předchozí domluvě platit i na účet

Neberu karty

Terapie není hrazena pojišťovnou


Přestože preferuji osobní setkání je možné se setkat se i online



Kontakt

tel. číslo 705106525

pokud telefon nezvednu, zavolám nazpět (viz výše)

můžete mě kontaktovat i přes sms či email (ten doplním podle názvu stránek)



O Mně

Vystudovala jsem psychologii na Karlově univerzitě. 

Absolvovala jsem dvouletý kurz dramatické výchovy (Jaroslav Provazník, Radek Marušák).

Kurz ve Feuersteinově metodě kognitivního obohacování (Mgr. věra Pokorná) a pětiletý psychoterapeutický výcvik v logoterapii a existenciální analýze.

Po škole jsem pracovala jako školní psycholožka, psycholožka v PPP Plzeň sever. Nyní se věnují dospělým klientům ve své psychoterapeutické praxi.

Mám 1,5 roku dlouhý kurz na téma práce s traumatem.

Své profesní kompetence rozvíjím na pravidelných supervizích. Nadále se vzdělávám.


Jsem vdaná, mám čtyři děti